pátek 18. února 2022

Kapitola 11. Muž v sukni (pouze pro hravé muže)

Přijde dospívající k rabínovi se žádostí o nesmrtelnost. Rabín se zamyslí a řekne:

"Ožeň se." Mladý muž se zeptá: "To mi zajistí život věčný?" 

"'Ó nikoliv, mladý příteli, ale ztratíš touhu žít život věčný!" rabín odpoví.

I když statistiky ukazují, že život se ženou mužům smrt oddaluje, mnoho ženatých mužů dá rabínovi z vtipu za pravdu. A proč? Protože se nechtějí vzdát mylné představy, že žena je jejich krutá velitelka. Zachází s nimi jako s nejhorším nepřítelem. Zpočátku jen ve vyhrocených chvílích, pak je to čím dál častěji... chápete to? V hospodě se vás pak takoví postižení nešťastníci ptají: „Jak s tou krávou mám vydržet?“

Pro tyhle pomatence většinou zpívám písničku: „Žena muže bít nemůže, protože ho nepřemůže, protože ho ráda má!!!!“ Všemi těmi hrůzami procházíte, protože žena chce dát vztah zase do pořádku. Nevěříte, navlečte si sukni úplně blbé blondýny. Pozor, je to velice tajný scénář a vaše žena se o něm nesmí nikdy dozvědět!!!

Základní popis role: Představte si, že jste úplně blbá blondýna a přitom dokážete svou blbost dobře maskovat. Je to jediný způsob, jak nepřijít o poslední kámošku na světě a tou je vaše žena. Musíte tedy zcela zapomenout na rady, názory, postoje, logiku věcí i moudra, jak se co dělá a jak je to správně. Neboť jediná logická myšlenka, návod, co bych dělal na tvém místě ukáže, že jste úplně blbá. Co vám zbývá? Že nic? To byste se divili!!!

Jste milá za všech okolností! Kdykoliv se podíváte na svou ženu, usmějte se. Ne křečovitě ani vysmátě pouze mile! Když se setkáte hned projevujete zájem: „Jak se dneska máš?“ „Jak ti je?“ (Nikoliv „Cos dnes dělala?“ to blbou blondýnu nikdy nenapadne) „Jak ses měla v práci?“

To, že jste plná pozitivního naladění není jen při osobním setkání. Svou ženu zásobujete z práce ze služební cesty i z hospody hezkými sms zprávami se spoustou milých emotikonů – srdíčko pusinka, smajlík, rozesmátý smajlík, líbající smajlík, emotikony doprovázející sdělení, květiny, skleničky s vínem. No prostě se snažíte být alespoň tak sladká, jak to dokážou po zprávách jen ty nejlepší kámošky.

Když blondýna zastihne vaši ženu při nějaké domácí činnosti hned se ptá: „Chceš s něčím pomoci?“ A když žena zadá úkol jen vágně můžete se jen ptát: „A jak by sis to představovala?“ A protože jste úplně blbá je dobré si úkol ověřit: „Takže mám ze špinavého prádla vytahat jen ty ponožky, nebo taky něco dalšího?“

Když žena přichází s návrhem, co byste mohli dělat jako rodina, co by mohla dělat s vámi nebo dokonce sama. Jste podporující za každou cenu! Blbou blondýnu přeci nic lepšího nenapadne. Podle toho jaký pocit to v ní vyvolá řekne: „To je dobrý nápad!“ (Když tomu blondýna nerozumí tj. chlapovi ve vás to přijde jako totální píčovina a nikdy byste to nechtěl dělat.) nebo „To je výborný nápad!!!“ (Když se na to blondýna těší a chlap ve vás si řekne „No to by ještě tak šlo.“)

Když vaši ženu něco trápí, chce to pochopit. Samozřejmě, že blondýna vnímá to trápení a tak se hned tváří smutně a chápavě, raději mlčí a dá prostor, aby se protějšek mohl, co nejvíce vymluvit. Víte většinou, že si stěžuje na toho svého chlapa (mezi námi děvčaty, chová se mnohdy jako úplný hulvát) nebo šéfa v práci a taky na další nepříjemné osoby v okolí (Pozor můžou to být i ženy, třeba vaše matka!). A protože si myslíte, že jste jediná její důvěrnice, nesmíte selhat. Což by se dozajista stalo, kdybyste neuměla v sobě potlačit nasrání toho chlapa, co se dere přes vás hlava nehlava.

Když vypadá, že žena už řekla vše a čeká na vaši reakci. Uvědomujete si, že jste se v tom úplně ztratila. To však zamaskujete otázkou: „Co je z toho pro tebe nejhorší?“ a pak zase chvíli mlčíte a účastně se na ženu díváte. Protože jste úplně blbá, je nutné si své pochopení ověřit např.:

Takže nejhorší bylo, že jsem se tě před svou matkou nezastal?“ Nebojte se, že žena řekne jen ano. To ne, začne vytahovat podobné situace, které byly minulý týden, minulý měsíc, minulý rok, minulé desetiletí a ještě krátce po seznámení se jí ten chlap teda mamánek nezastal. (Důsledek emoční paměti žen, na to chlapská logika nestačí. Stačí si zapamatovat význam jedné situace. Ostatní jsou významově jako přes kopírák. Netřeba se rozčilovat nad detaily, nesmyslně se bránit, že to tak nebylo, že to bylo jinak. To dnes teď a tady nehraje vůbec žádnou roli. Význam té jedné situace je totiž význam celé emoce, která vaši ženu teď ovládá! A význam aktuální emoce takto šíleně a v bolestech vaše paní i vaše blondýna společně hledají. Proboha své emoce zoufalého chlapa do toho nepleťte!!! Nechte to na blondýně:) A z těch mnoha šílených situací vám už začíná svítat, co vaší nejlepší kámošce vadí: Ten její blbec jí vůbec není oporou, když to nejvíc potřebuje. A tak slyšíte, jak vaší ženě vašimi ústy říká:

„To se ti miláčku moc omlouvám a mrzí mne, že jsem ti nedokázal být tehdy oporou. Budu si na to muset dát veliký pozor, abych ti to znovu neprovedl.“

Že se vám zdá nepředstavitelné, to uvěřitelně zahrát? Asi jako, že v antickém divadle hráli jen muži. Tak asi museli hrát i ženské role. Vy ale to máte ještě těžší - máte hrát ženu, ale přitom zůstat navenek mužem bez kostýmu (rozhodně žádný transvestita). To vyžaduje složitou vnitřní přípravu. Nejhorší je udržet přirozeně vyvstávající mužské emoce – okamžité nasrání z té emoční manipulace, totální odpor k manželčinu nefér chování, nával typu - to já vím lépe, no takhle se to nedělá, to tak nejde přeci… apod. Čili abyste dobře roli pochopili - v roli blbé blondýny nepřijdete jen o rozum, ale taky o koule! Místo toho trénujete milé úsměvy, laskavý tón, podporující nadšení, smutný a zkroušený chápající tón.

Mimika a tón hlasu musí být uvěřitelná, civilní. Jakmile začnete přehrávat, být nepřiměřeně expresívní, jste pro ženu neuvěřitelní. Proto se nesnažte zpočátku zahrát roli celou. Hned z ní vypadnete, to si pište. V tréninku platí: čím méně tím lépe. Zkuste trénovat tón hlasu a mimiku na jednotlivých replikách – jsou v textu tučně. Možná to vyzkoušejte na zadaných kamarádkách, kolegyních (snad vás okamžitě nesbalí, ale zeptají se, proč jste na ně tak milý, co že potřebujete).

Když vydržíte minutu v roli, aniž by se vaše vlastní žena zeptala: „Proč se na mne tak blbě díváš?“ resp. „Co to na mne hraješ?“ bez toho aniž by znervózněla, uzavřela se či zaútočila podpásovkou, pak je důvod proč se jít opít večer s kamarády. Neboť výsledkem dobrého hraní role Blbé blondýny je, že nás žena nepotřebuje mít pořád doma. Její vztahové potřeby jsou nasyceny, ve vztahu je ujištěna a dokonce se cítí milována. Je to sice něco jiného než být milována mužem s velkým M (neplést si M s velikostí přirození). V další kapitole se dozvíte o roli gentlemana - ten už koule má na rozdíl od blbé blondýny.